Pages - Menu

9 Nisan 2013 Salı

Judith McNaught - Sana İhtiyacım Var


Sana İhtiyacım Var…
Bu kitap yazarını düşününce biraz ilginç bir hale geliyor. Çünkü yazarı Judith McNaught. Judith okuyucuları bana göre ikiye ayrılıyor: Tarihi romanları daha çok sevenler ve günümüz romanları daha çok sevenler şeklinde. Günümüz romanları daha çok seven biri olarak beni hayal kırıklığına uğratan bir roman oldu Sana İhtiyacım Var.

Biri bana yazarını söylemeden okumamı ve yazarla ilgili tahminler yapmamı isteseydi eğer Judiht McNaught adını anmazdım asla… Onun böyle bir kitap yazabilmesine şaşırdım. Diğer günümüz romanlarıyla karşılaştırdığımızda fazlasıyla sönük kalıyor bu kitap. Esas adamın başarızlığa uğrayan ve servetini kaybeden bir adam olması… Esas kızın daha önce… Esas kızla ilgili bilgiyi yazmamalıyım sanırım, spoiler olacak çünkü. Sadece esas kızın daha öncekiler gibi olmadığını söyleyebilirim.

Kitap her şekilde ilginç. Olaylar çok hızlıydı iki hafta içinde mutlu son oldu. Kitap güzeldi ama yazarının Judith olduğu gerçeği akla gelince bir kalıyor insan. Herhangi bir yazar tarafından yazılmış bir kitap olarak düşününce güzel diyebiliyor ancak insan. Hiçbir şekilde bu kitabın birinin favori kitabı olduğuna inanamayacak kadar sabit fikirliyim şu an.

Kitabın içeriğine değinirsem eğer biraz sevinirsiniz bence :) Katie özgürlük düşkünü tek başına yaşayan zengin mutlu bir kız… Ve şirketi başarısızlığa uğradığı için maddi anlamda dar boğaza giren yakışıklı, akıllı –her kitapta olduğu gibi- kızların etrafında fır döndüğü Ramon. Adı bile tuhaf esas adamın, ah Judith teyze! Neyse. İkilimiz bir barda tanışıyor. Ardından başı derde giren kıza yardım eden Ramon’un eve kahve içmesiye gitmesiyle durum arkadaş-flört kıvamına geliyor. İkilimiz hemen ertesi gün için buluşup sözleşiyorlar birkaç gün boyunca aralarındaki çekime direnerek takılıyorlar. Katie zengin olduğu için zaman zaman Ramon’un çiftçilikle uğraşmasından rahatsız olsa da bir başkası adamla ilgili kötü yorum yaptığında kızacak kadar önem verir adama. Yine de adamı kendine denk görmediği zamanlar ya da utandığı anlar olmuyor değil. Ramon birazcık gizemli takılır maddi durumundan ötürü ve Katie Ramon’un davranış şeklinden hep şüphelenir. Ramon’un gururunu kıracak hareketler yaptığında kitap başında çokça kızabilirsiniz Katie hanıma. Ben kızdım pisliğe.

Birlikte bir süre zaman geçirdikten sonra Ramon, Katie’ye bir teklifte bulunur. Katie şok olur teklif karşısında. Ahlaksız teklif değil, no panik :D Hızlı demiştim ya size işte bu noktada işler daha da hızlanıyor.

Tabii Katie’nin spoiler olmasın diye size söylemediğim durumuyla ilgili sıkıntıları olduğundan Ramon’a karşı hiçbir zaman net olamaz. Hep bir sorun hep bir mesafe olur aralarında. Ramon her ne kadar bu korkuları yenmek için adımlar atsa da olayların seri gelişimi ve Katie’nin korkularıyla yüzleşememesi kitabı genel anlamda sona ulaştıran konu olur.

Mutlu son’a varmadan önce Ramon’la ilgili duygu analizi okumak isterdim :) En azından Katie’ye dolayısıyla biz okurlara aşkını anlatmasını isterdim. Böyle deyince de Ramon’u odun sanmayın, kitaptan geriye aklıma kalan tek replik ona ait. Katie için, “Her sabah sevildiğini bilerek uyanacak,” şeklinde bir şey söylemişti. Ne kadar hoş değil mi? :)

Kitaba beş üzerinden 2 veriyorum.
 

 

13 yorum:

 1. *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para için garanti

  İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

  İletişim Adresi:
  Whatsapp: +15184181390
  Doğrudan posta
  creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlaSil
 2. Işadamı ya da kadın musun? Herhangi bir mali karışıklığa mı sahipsiniz yoksa kendi işini başlatmak için para gerekiyor mu? Güzel bir Küçük Ölçekli ve orta ölçekli bir işletmeye başlamak için bir krediye ihtiyacınız var mı? Düşük kredi notunuz var mı ve yerel bankalardan ve diğer finans kuruluşlarından sermaye kredisi almakta zorlanıyorsunuz? Gerçekten saygın bir kredi firmasından 1000 $ ila 10.000.000 $ alabileceğiniz güvenli ve iyi bir kredi alabilirsiniz, bu kabul edilmiş bir kredi firması bugün bizimle iletişime geçiniz E-posta: trustfundfinaceservice@gmail.com
  Saygılarımla
  LAURA ROIS
  Tel .: + 16265388288
  E-posta: trustfundfinaceservice@gmail.com
  Web sitesi: trustfund.wordpress.com

  YanıtlaSil
 3. İşletme kredisi mi arıyorsunuz? kişisel kredi, ev kredisi, araba kredisi, öğrenci kredisi, borç konsolidasyonu kredisi, teminatsız krediler, girişim sermayesi vs .. Veya herhangi bir nedenden dolayı bir banka veya bir finans kurumu tarafından bir krediyi reddettiniz mi? Ben banka kredisi sahibi Say Ibahim sayi'yim, işletmeler ve bireylere% 2'lik düşük faiz oranlı faiz oranıyla borç vermekteyim. İlgilenilirse? Bugün (ibahimsayi@gmail.com) bize ulaşın ve bugünkü kredinizi alın

  YanıtlaSil
 4. Merhaba beyefendi / hanımefendi,

  Şili Bayan Jessica GOMEZ'im Ben birkaç yıldır kredi arıyorum, bana rune olan taklitçilerin 6 kat kurbanı olmuştum, onlardan intihar etmeye başladım. Çünkü ödemek için borçlarım ve faturalarım vardı. Artık bittiğini düşünmüştüm, artık yaşama hissim yok.
  Ama neyse ki birçok insan tarafından Bay RONALD FARIS'DEN GÜVEN MORGAGE'DAN ŞİMDİYEDEN Şahitlik Yaptığımızı gördüm, bu yüzden borcumu ödemek ve projemi gerçekleştirmek için borç almak için onunla temasa geçtim. Hayatın gülümsediği Bay RONALD FARIS, GÜVEN BORCUSU'NDAN, basit ve çok kapsamlı bir kalp kraliçesidir.
  Finansmana ihtiyacınız varsa; Bireysel krediler, Kredilerin yeniden finanse edilmesi, Yatırım kredileri, otomobil kredileri, Borç konsolidasyonu kredileri, İşletme Kredileri, Uluslararası Krediler, herhangi bir projenin bu adamı size mali olarak destek vermenizi ve yürütmenizi sağlayacaktır.

  RONALD FARIS
  NEFİ SAYISI: +2348159907177
  E-POSTA ADRESİ ----- [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  GÜVEN MİNDİRLERİ ALIN

  YanıtlaSil
 5. GÜVEN MİNDİRLERİ ALIN
  E-POSTA ADRESİ - [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  MERKEZ OFİS ------ Southwell Park Yolu California, ABD

  Size yardımcı olmak için, çeşitli mali ve
  Gelecek için hedeflerinizi zora olmadan bir çerçevede gerçekleştirmek için,
  Size bireyler, şirketler,
  kulüpler gibi) belada ya da yerleşim konusunda yardım istemek
  Mali sorunlarından bazılarını veya bir işe başlamak.

  - 1000.00 $ 'dan 90.000.000.00 $' a kadar bir tutarın seçimi.
  - Geri ödeme süresi seçimi: en fazla 40 yıl.
  - Yıllık geri ödeme oranı% 2 faiz.

  SAYGILARIMIZLA
  RONALD FARIS
  E-POSTA ADRESİ ----- [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  GÜVEN MİNDİRLERİ ALIN

  YanıtlaSil
 6. İsmim Yılmaz Hatice, Irrua Uzman Hastanesi'ne böbreğimi almamda bana yardımcı olduğu için teşekkür etmek istiyorum, reklamlarını internet üzerinden gördüm ve çoğu doktorun internette yaptığı gibi sahte olduğunu düşündüm. Onlarla iletişim kurmak ve her şey iyi biter. Böbrek satışlarım için 400.000 dolarlık bir teklif aldım ve bahane ve gecikme olmadan tüm parayı ödedim. Böbrek nakli için Amerika'ya geldiğimde böbrek ihtiyacı olan çok sayıda hastaya sahip olduklarından ve böbreklerine ilgi duyacağından emin olduğum için, böbreklerini hemen bu hastaneyle temasa geçmek istemenizi istiyorum. Onlarla iletişime geçtiğimi ve aşağıda belirtilen bilgileri verdiğinizi söyleyin.

  WhatsApp: +15184181390
  E-posta Adresi: irruaspecialisthospital@gmail.com

  YanıtlaSil
 7. BİZ% 2 DÜŞÜK İLGİ İLE KREDİ SUNMAKTADIR.
  Bu, Bayan Victoria Johnson hakkında genel halka anlatmak, bireylere ve şirkete borç veriyoruz. Borçlarınızı ödemek, işinizi arttırmak veya bankalar ve diğer finans kurumları tarafından reddedilmek için bir krediye ihtiyacınız var mı? Uluslararası toplulukların yanı sıra% 2 gibi çok düşük faiz oranlarına sahip şirketlere de borç veriyoruz.
  Tüm sorunlarınızı geçmişte bir şeyler yapmak için buradayız. Bu yüzden bugün bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten hoşlanacağız:
  (vikkyjohnsonfinancialservice@gmail.com) Hizmetlerimizin en iyisini sunmak için buradayız.

  YanıtlaSil
 8. Ben Iowa City, ABD'de bulunan Iowa Lutheran Hastanesi'nden bir temsilciyim, hastanede yönetimin internette nasıl çalıştığını ve bu yıl insan organlarını alıp satması için tekrar başladığımızı ilan etme fırsatını verdim. Böbrek, Bu teklifle ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki e-postadan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin: Bağışçılarımızı iyi bir miktarda parayla ödüllendiriyoruz ve Organlarda uzmanız Cerrahide ve donör olarak risk yok o.
  Ve bu bizim e-postamız:
  iowalutheranhospital@gmail.com
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 9. *% 3 faiz kredisi sunmaktadır
  * Nakitsiz Girişimci Sigortası
  * Para için garanti

  İyi kredi notu ile, Credit Financier Home, bireylere veya şirketlere veya kooperatif kuruluşlarına, endüstriyel ve kişisel faydalar amacıyla, teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunmaktadır.

  İletişim Adresi: creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlaSil
 10. *% 3 faiz kredisi sunmaktadır
  * Nakitsiz Girişimci Sigortası
  * Para için garanti

  İyi kredi notu ile, Credit Financier Home, bireylere veya şirketlere veya kooperatif kuruluşlarına, endüstriyel ve kişisel faydalar amacıyla, teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunmaktadır.

  İletişim Adresi:
  Doğrudan posta
  creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlaSil
 11. Ben Bay Greg Williams ismim, üç erkek ve iki kız babasıyım, ben ve ailem burada Mississippi, ABD'de yaşıyor, insanların sayısız defalarca şikayet ettiklerini duydum ve kendimi de bir kurban olarak gördüm. Projemi tamamlamak için fon arayışları sırasında birkaç kez dolandırıcılık yaptım ve hastanedeki küçük kızım Eunice ameliyatı için, Almanya'ya gelen küçük bir ofise sahip olan bu şirkete gelene kadar, aldatmaya 15.500 dolarlık büyük bir miktar kaybettim. Mississippi'deki ev, bu yüzden onlardan bir kredi başvurusunda bulunmaya karar verdim, Perella Weinberg Partneri'nden 250.000 dolarlık bir kredi verdim. Bu şirketin adı ve siparişlerine göre gerekli tüm adımı attım. benim kredi başvurusu iki hafta içinde benim hesabımda, şirketin CEO'su Ronald Faris tarafından kredilendirilen $ 250,000.00USD miktarını aldım, Perella Weinberg Ortaklarına teşekkürler, ben ve ailem şu anda iyi İşletmemiz beklendiği gibi iyi hareket ediyor, lütfen bu dürüst şirkete hızlı bir şekilde ulaşabilmeniz için krediye ihtiyacı olan herkesi istiyorum, tamam onlara e-posta adresinden ulaşabilirsiniz - [westlakefinancialservices02@hotmail.com]
  WHATSAPP ------ +2348120111731

  YanıtlaSil
 12. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Bu, sizin için tamamıyla zengin olmanız için bir fırsattır. Bizimle% 100 güvenli işlem garantisi veriyoruz ve garanti ediyoruz, her şey yasalara uygun böbrek bağışçılarına göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlaSil
 13. Merhaba;

  Herhangi bir maddi sıkıntınız var mı? Borçlarınızı temizlemek için bir krediye ihtiyacınız var mı? Maliyenizi artıracak mısınız? Şirketini genişletmek isteyen bir iş insansın. % 2 faiz oranı ile herhangi bir para biriminde 3000 $ ve en fazla 500.000.000 $ en az, hizmetlerimiz son derece verimli, dayanıklı ve hızlıdır. Bizi cömertleştirin ve güvendiğimiz Tanrı'daki güvenilirliğimizden keyif alacaksınız.

  Hizmetler şunları içerir:
  * Kişisel Krediler
  * İşletme Kredileri
  * Ev Geliştirme
  * Mucit Kredileri
  * Otomatik Krediler
  vb. ..

  Bize ulaşın (martinlaurafinancefirm@gmail.com)

  İçtenlikle,
  Martin Laura.
  İmza.

  YanıtlaSil